Unutkanlık, son zamanlarda küçük, büyük fark etmiyor, herkesin önemli bir sorunu haline geldi. Stres, yoğun tempolu yaşam, zihin yorgunluğu, dengesiz beslenme ve teknolojinin nimetleri unutkanlık nedenleri olarak sayılabilir.

Unutkanlık, kişinin günlük yaşantısını, performansını ve sosyal uyumunu olumsuz yönde etkiler.

Hergün bir fincan kahve içmek, bol bol bulmaca çözmek ve stresten arınmak unutkanlığa iyi gelir ve hafızamızın güçlenmesini sağlar.

Ayrıca; Ünlü Bitki Uzmanının önerdiği bitkisel reçeteler de bu konuda size yardımcı olacaktır.

Ünlü Bitki Uzmanından Unutkanlığa Çare :

* Bir bardak kaynar suyun içine 10-15 gram biberiye bitkisi atılır. 10 dakika demlendirilir ve içilir. Her defasında taze hazırlanmak kaydıyla, günde 2-3 bardak içilir.

unutkanlik1* Bir bardak kaynar suyun içine 5-10 gram karanfil atılır. 10 dakika demlendirilir ve içilir. Her defasında taze hazırlanır ve günde 2-3 bardak içilir.

* Bir bardak kaynar suyun içine 3 gram kekik atılır. 10 dakika dinlendirilir ve içilir. Her defasında taze hazırlanır ve günde 2-3 bardak içilir.

* 1 bardak ılık suyun içine 15 adet badem ve 1,5 kaşık şeker ezilerek atılır. Karıştırılır ve her akşam içilir. Ayrıca her yemekten sonra, 20 adet badem yemek, unutkanlık için oldukça faydalıdır.

* Ayrıca; her sabah,

5 adet badem,

5 adet fındık,

5 adet ceviz,

Gün kurusu kayısı, (gölgede kurutulmuş)

1 avuç kuru üzüm (çekirdekleri ile) yiyin.

“Unutkanlık” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

“Şifalı Bitkiler” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

“Ünlü Bitki Uzmanı” nın diğer tavsiyeleri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir