Solunum yolu enfeksiyonu her insanın başına gelen bir sorundur ve erişkin insanlar yılda 3 – 4 kez solunum yolu enfeksiyonu sorunu ile karşılaşırlar. Bu sorunun nedeni virüslerdir ve bu 1 hafta içinde bu enfeksiyondan kurtulursunuz. Solunum yolu enfeksiyonu için tavsiye ettiğimiz bitkisel tedavi yöntemleri aşağıdaki gibidir.

Elma Sirkesi: Çelik bir cezve içinde, 20 gram adaçayı ve 140 – 150 gram elma sirkesi konulur ve kaynatılır(2 dakika). 1 gün beklenilir ve daha sonra süzülür. İçine bal(50 gram) ilave edilir ve bir kabın içinde saklanır. Bu karışımdan 4 çay kaşığı alınır ve yarım bardak suya konur. Daha sonra gargara yapılır.

Ebegümeci:6 gram ebegümeci bitkisini, kaynamış bir bardak suya koyun ve 10 -15 dakika bekledikten sonra tüketin. Günde 2 veya 3 bardak içilmelidir.

Sinir Otu Yaprağı: 10 – 20 gram sinir otu yaprağını, kaynar bir bardak suya koyun ve 10 – 15 dakika kadar bekleyin. Günde 3 bardak tüketilir.

Baldırı Kara: 5 gram baldırı kara bitkisini, bir su bardağı miktarındaki kaynar suya koyun. 10 dakika bekleyin ve içine bal katın. Günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

solunum-yolu-enfeksiyonu
Ciğer Otu: 2 tatlı kaşığı ciğer otu bitkisini, kaynar bir bardak suya koyun. 10 dakika ılımasını bekleyin. Günde 2 fincan için.

Su Zambağı: 3 – 10 gram miktarındaki su zambağı bitkisinin kökünü, bir bardak kaynar suya koyun. 15 dakika beklendikten sonra içilir. Günde 2 veya 3 bardak tüketmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir