Sinirliliğin, kaygı, stres, iş yoğunluğu, maddi sorunlar gibi birçok nedeni vardır ve bu sorunlar hayatınızı olumsuz etkiliyorsa bir uzmana görünmeniz tavsiye edilmektedir. Aşağıdaki bitkisel reçetelerin sinirlere iyi geldiği bilinmektedir.
Limon Otu: 5 gram limon otunu, kaynar bir bardak suya koyun ve 10 – 15 dakika bekleyin. Günde 3 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.
Nane, Su Yoncası, Kedi Otu Kökü, Kimyon: Su yoncası, kimyon, nane ve kedi otu kökünü(hepsinden 50 gram) karıştırın. Daha sonra bu karışımdan bir çay kaşığı alın ve kaynar bir bardak suya koyun. 10 – 15 dakika bekledikten sonra tüketilir. Günde iki kez içilir(sabah ve gece).
Öküz Gözü: 10 gram öküz gözü çiçeğini, 1 bardak kaynamış suya koyun. Yarım saat bekledikten sonra, 1 fincan içilir. Günde 3 kez içmelisiniz.
Sülük Otu: 1 çay kaşığı sülük otu bitkisini, kaynamış bir bardak suya koyduktan sonra, 10 – 15 dakika bekleyin. Günde 3 kez bir bardak içmelisiniz.
Yarpuz: 1 tutam yarpuz, bir bardak miktarındaki kaynar suya konulur. Daha sonra 10 dakika beklenir ve günde 2 bardak içilir.

asiri-sinirlilik1
Şerbetçi Otu Çiçeği:

6 – 7 gram şerbetçi otu çiçeğini, kaynar bir bardak suya koyun. 10 dakika ılıması için bekleyin. Günde 2 bardak tüketilmesi yeterlidir.

Boynuzlu Gelincik:

2 gram boynuzlu gelincik bitkisini, bir bardak kaynar suya koyun. 10 – 15 dakika bekledikten sonra tüketin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir