Saçlarımız, genetik, yetersiz beslenme, hava kirliliği, kozmetik ürünlerin kullanımı gibi sebeplerden dolayı dökülür veya zayıflar.

Genetik olarak yaşanan saç dökülmesini durdurmanın ya da bu nedenle dökülen saçları yeniden çıkarmak belki mümkün olmayabilir.

Ancak, beslenme, çevresel faktörler, ağır saç bakım ürünleri nedeniyle yıpranmış ve zayıflamış saçları güçlendirmek için sarımsak yağından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, saçlar için, gerekli vitamin ve minerallerin besin yoluyla veya gıda takviyesi olarak alınması oldukça önemlidir.

Sağlıklı saçlar için gerekli olan, vitamin ve minerallerin alınamadığı, saç derisinde ve saç köklerinde bakteriye bağlı sorunların görüldüğü, saç derisinde oluşabilecek ve saçların dökülmesine neden olabilecek mantar enfeksiyonu gibi cilt hastalıklarının görüldüğü durumlarda, sarımsak yağı oldukça faydalıdır.

Sarımsağın kan dolaşımını arttırdığı bilinmektedir. Bu özelliği ile sarımsak yağı, saç derisinde kan akışını arttırarak, saç köklerinin daha fazla oksijene kavuşmasını, dolayısı ile saçların güçlenmesini sağlar.

Şöyle toparlıyacak olursak;

sarimsak-yagiSarımsak Yağının Saç için Faydaları :

* Saç tellerini güçlendirir,

* Kırıkları azaltır,

* Daha hızlı saç çıkmasını sağlar,

* Saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sarımsak yağı ile sağlayabilirsiniz.

* Saç derisine olan kan akışını hızlandırır.

Sarımsak Yağının Saç için Kullanımı :

Saç dipleri, damla halinde ya da krem şeklinde ovalamak suretiyle kullanılabilir.

Sarımsak yağını şişelenmiş halde bazı aktarlarda bulabilirsiniz.

Eğer yağı bulamadıysanız, 3-4 diş sarımsağı suyu çıkıncaya kadar iyice ezin ve saçlarınızın zayıflayan bölgelerine, saç derinize masaj yaparak uygulayın.

Bir saat bekledikten sonra kökleri beslemesi ve deriyi nemlendirmesi için, zeytinyağıyla tüm saç derinize masaj yapın. Plastik bir bone takarak yatın. Sabah kalkınca normal bir şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Sarımsak yağı ile düzenli bir bakım yaptığınızda, bir kaç hafta sonra saçlarınızın daha güçlü, hacimli ve doğal parlaklığını farkedeceksiniz.

“Sarımsağın Faydaları ve Yan Etkileri” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“Sarımsak Yağı ve Faydaları” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir