50 yaşından büyük insanlarda daha çok görülen mide ülseri, erkeklerde kadınlara oranla daha sık görülür. Hazımsızlık, kusma, kilo kaybı, karın ağrısı ve midede yanma mide ülserinin belirtileridir. Bu hastalık ciddiye alınmadığı takdirde, iç kanamaya neden olabilir. Bu yüzden, bu belirtiler görüldüğü takdir de, bir uzmana başvurulmalıdır. Mide ülseri için bitkisel tedavi yöntemi ise, aşağıdaki gibidir.
Kişniş, Nane Suyu, Mastaki, Sarı Gül, Karanfil, Menekşe Çiçeği, Şeker, Hindiba Tohumu, Meyan Balı: 24 gram sarı gül, 200 gram hindiba tohumu, 18 gram menekşe çiçeği, 200 gram kişniş, 18 gram karanfil, 18 gram meyan balı, 60 gram mastaki, nane suyu ile beraber kaynatıldıktan sonra, şekerle karıştırılıp tüketilir. Her gün 10 gram tüketilmesi tavsiye edilir.
Kereviz Suyu: Kereviz suyunun içine, kerevizin yapraklarını ekleyin ve günde 2 – 3 bardak tüketin.
Yumurta, Zeytinyağı: İki adet yumurtayı çırpın ve zeytinyağı ile(iki yemek kaşığı) karıştırıp tüketin. Günde 3 bardak içiniz.
Patates, Domates, Lahana Yaprağı: 3 adet domates kesilir ve dilimlere ayrıldıktan sonra, çekirdekleri de çıkarılır. Daha sonra, patates soyulur dilimlenir. Lahana yaprakları ile birlikte tüm karışımlar blendera koyulur. Üzerine de bir bardak su ekleyin. Elde edilen suyu süzün ve günde iki bardak tüketin.


Şeker Kamışı, Papatya: Papatya( bir yemek kaşığı) ve şeker kamışı(bir yemek kaşığı) bir bardak suda kaynatılır(5 – 10 dakika). 10 dakika demlenmesi beklenir ve süzüldükten sonra tüketilir. Her gün bir bardak akşam yemeğinden önce tüketilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir