Bu rahatsızlık, önemli mide ve bağırsak hastalıklarının bir belirtisi olabilir. Bunu dikkate almalısınız. Eğer aşağıda yer alan yöntemler size iyi gelmediyse mutlaka doktorunuzla görüşün.

Kurtpençesi ( Kibritotu ) yastığı :

kurtpencesi_mide_kramplari

Kurtpençesi Hem Karaciğer Dostudur hemde Mide Kramplarına İyi Gelir.

Bir küçük yastık kılıfına 100-200 gr kurtpençesi bitkisi doldurulur ve mide bölgesine uygulanır.

Her derde deva ısırgan otu. Mide kramplarında kullanımı.

Her derde deva ısırgan otu. Mide kramplarında kullanımı.

Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış ısırganotu yaprağı, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 2 -3 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.

Aynısafa :

Aynı Safa Bitkisi

Aynısafa Bitkisi

Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış çiçek yaprağı, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 2 – 3 demlendikten sonra süzülür. Her gün sabah ve akşam saatlerinde birer bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.

Civanperçemi :

Civanperçemi Karın Kramplarına İyi Gelir

Civanperçemi Karın Kramplarına İyi Gelir

Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 1 – 2 dakika demlendikten sonra süzülür. Gün boyunca 2 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.

Kekik :

Kekik ve Faydaları

Kekik ve Faydaları

Yarım tatlı kaşığı kekik, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.

Kekik yastığı : Dıştan kullanım için kurutulmuş kekik dalları ve çiçekleriyle doldurulmuş bir yastık kılıfı çok elverişlidir. Küçük bir yastık kılıfı bitkiyle doldurulur ve mide bölgesine uygulanır.

Atkuyruğu buğu kompresi : Ağrılı mide krampları atkuyruğu buğu kompresleriyle kısa sürede yatıştırılabilir. İçinde su kaynayan bir tencerenin üstüne oturtulmuş süzgecin içine iki avuç dolusu (taze bitki daha etkilidir) ince kıyılmış atkuyruğu koyulur. Bitkiler kesinlikle kaynayan suyun içine atılmaz! Tencereden yükselen buharlar bitkiyi ısıtır ve yumuşatır. Sonunda sıcak bitkiler bir tülbentin üstüne yayılır ve tülbentin uçları birbirinin üstüne atılarak bir kompres paketi oluşturulur. Bu kompres mide bölgesine yatırılır, irice bir örtüyle iyice tespit edilir ve birkaç saat veya bütün gece boyunca etkilemeye bırakılır. Atkuyruğu buğu kompresinin etkisinden yararlanmak için mutlaka sıcak tutacak biçimde sıkı giyinilmelidir. Böylece, kompresin sıcaklığı yitirilmemiş olur.

İsveç Şurubu :

İsveç Şurubu Otları

İsveç Şurubu Otları

Mide krampı başladığında hemen 1 yemek kaşığı dolusu İsveç Şurubu biraz suyla veya bitki çayıyla inceltilerek içilir. Krampların derecesine göre, günde 3 yemek kaşığına kadar İsveç Şurubu alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir