Kurtpençesi çayı bir çok rahatsızlığa karşı kullanılmaktadır . Fakat bazı zehirli maddeler içerdiği için,  çok içilmemelidir. Normal tedavide günde 1 bardaktan fazla içilmesi yan etkilere sebep olabilir. Karaciğer sirozu veya karaciğer kanseri için günde en fazla 2 bardak içilmelidir. Bir hafta boyunca içildikten sonra 5 gün ara vermek ve daha sonra tekrar içmeye devam etmek gerekir.

Kurt pençesi çayı yapılırken, bitki kaynatılmaz. Yarım tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış kurtpençesi bitkisi ,  bir fincan dolusu soğuk suya eklenir , kaynama derecesine kadar ısıtılır ve hemen süzülerek içilir

 Kurt pençesi Çayının Faydaları

kurtpençesi çayı

Kurt pençesi nasıl kullanılır

Çay :Yarım tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış kurtpençesi bitkisi ,  bir fincan dolusu soğuk suya eklenir , kaynama derecesine kadar ısıtılır ve hemen süzülerek içilir

Spor : Tohumların içinde rizinus denen bir yağ vardır. Süt tozunda 1/10 oranında ezilerek günde 3 defa, 1 çay kaşığı kadar alınır.

Kompres : Bir pamuklu bez kesenin içine  300 gr kurtpencesi lapası  konarak ağrıyan veya kramp giren bölgeye  bastırılarak bütün gece tutulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir