Omuzun hemen altında ve omuzlarda oluşan ağrıya kulunç ağrısı denmektedir. Kulunç ağrılarının en büyük nedenleri ise, psikolojik gerginlikler, omuz da ki hastalıklar ve yorgunluklardır. Kulunç ağrıları için, tavsiye edilen bitkisel reçeteler ise aşağıdadır.
Havlucan Tozu: 1 kaşık ( çay kaşığı) havlucanı, kaynar bir bardak suyun içine koyun. 10 – 15 dakika kaynatın ve günde 3 bardak tüketiniz. Havlucanı toz şeklinde kullanmak isteyenler, günde 3 kez 1 çay kaşığı yemelidir(şekerle birlikte).
Kekik: 2 – 3 gram kekiği, bir bardak kaynar suya attıktan sonra, 10 – 15 dakika bekleyin ve günde 3 bardak tüketiniz. 1 – 4 gram miktarında, günde 3 kez toz halinde de alabilirsiniz.
Nane: 20 – 30 gram naneyi, 1 kilo kaynar suyun içine atın ve 10 dakika ılımasını bekleyin. Günde birkaç kez yudum halinde tüketilir.
Yavşan Otu: 2 çay kaşığı yavşan otunu, kaynar bir bardak suyun içine koyun. 10 dakika bekleyin ve günde 3 kez tüketin.
Sater: 2 – 6 gram sater bitkisini, kaynamış bir bardak suyun içine atın. 10 dakika demlenmesi beklenilir ve günde 2 -3 bardak içilir.
Lahana Yaprağı: Lahana yapraklarını ütü yardımı ile yumuşatın ve kulunçlu bölgelerinize sürün. Günde 2 kez karışımı tazesi ile yenileyin.

indir-11
Üzerlik Tohumu: 4 – 10 gram üzerlik tohumunu, kaynar bir bardak suyun içine attıktan sonra, 10 dakika bekleyin. Günde 2 kez tüketin.
Defne Tohumu: Defne tohumunu ezerek toz haline getirin ve bal yardımı ile macun yapın. Günde 3 çay kaşığı tüketin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir