Grip, soğuk algınlığının en ağır biçimidir. Tipik belirtileri, genel soğuk algınlığının aynısı olup ilave olarak baş ağrısı, kas ağrısı, güçsüzlük ve yüksek ateş mevcuttur.

Soğuk algınlığı ve grip virüse dayalı problemler olduğu için antibiyotiklerin bu rahatsızlıklar üzerinde bir etkisi yoktur.

Grip tedavisinde, hastalığın şiddetini hafifletecek, öksürük şurupları ve ağrı kesiciler alınabilir. Mutlaka sıcak bir yatakta dinlenmek gerekir. Bol bol sıvı hatta bitki çayları grip için ideal bir tedavi şeklidir.

Grip için bağışıklık sisteminin güçlendirimesi gerekir. Bitkilerin çoğu antivirus etkileri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek, etkili bir tedavi sağlarlar.

Bağışıklık sisteminizin zayıf olduğu, stresli ve yorgun dönemlerde grip vürüsü çok çabuk alınabilir.

Grip Tedavisinde Etkili Bitkiler:

Ekinezya : Bağışıklık sistemimizi güçlendir. Bağışıklık sistemimizde yer alan doğal öldürücü hücrelerimiz olan  akyuvarlarımızın sayısını ve fonksiyonlarını artırır.

Meyan kökü : Hem bağışıklık sistemini güçlendirir, hem de içerdiği antiviral sayesinde çok iyi bir vüris öldürücüsüdür. Balgam söktürücü ve öksürük giderici özelliği vardır. Meyan kökünün grip için ideal bir bitkidir.

Karabaş otu : İçeriğinde 70 den fazla bir birinden farklı antibiyotik tespit edilmiştir. Hem bakterilere hem de virüslere karşı oldukça etkilidir.

Gribal enfeksiyonlarda, bazen virüslerin tahriş ettiği üst ve alt solunum yolları mukozasına bir de bakteriler hücum ederler, bu gibi durumlarda oldukça etkilidir.

Kekik : Bir çok doğal antibiyotiği bünyesinde barındıran bir başka kıymetli bitkidir. Hem çay hem de baharat olarak düzenli kullanılması gribi önlemektedir. Tazesi bulunursa salata olarak tüketilmesi daha da etkili olacaktır.

Sarımsak : En kuvvetli doğal antibiyotiktir. Hem virüsleri, hem bakterileri hem de mantar ve parazitleri öldürücü etkisi vardır.

İçeriğinde  yüzlerce antibiyotik bulunmaktadır. Mikroplar bu doğal antiyotiğe direnç gösteremezler.

Mısır piramitlerinin yapımı sırasında işçilerin salgın hastalıklardan sarımsak yedirilerek korunduğunu tarih kitapları yazmaktadır.

“Grip ve Soğuk Algınlığı için Bitkisel Tedaviler” bu konumuz için tıklayınız.

“Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlenir” bu konumuz için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir