Göğüslerinin güzel görünmesi her kadın için önemlidir; ama yaş ilerledikçe göğüslerin görünümünde de değişiklikler olur ve göğüslerde sarkma gibi istenmeyen durumlar ile yüzleşmek zorunda kalınır. Sarkık göğüslerin sebebi sadece yaş da değildir tabi ki. Aşırıya kaçan egzersizler, beslenme yetersizliği veya fazlalığı, emzirme, hamilelik diğer nedenlerden bazılarıdır. Göğüslerinizi dikleştirmek için ve sarkmasını önlemek için aşağıda ki bitkisel yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz.
Zeytin Yağı: Öncelikle avucunuza az miktarda zeytinyağı damlatın ve avucunuzu ovun. Daha sonra göğüslerinize 15 dakika kadar masaj yapın. Sert hareketler de bulunmayın. Mümkün olduğunca hafif masaj yapın. Bu yöntem sayesinde kan akışınız artacağı gibi, hücreler de onarılacaktır. Zeytinyağının içinde yer alan yağ asitleri ve antioksidan sayesinde göğüslerinizin sarkması da önlenmiş olacaktır.
Çemen: Çemen tozu( çeyrek fincan) ve suyu karıştırarak macun haline gelmesini sağlayın ve elde edilen karışım göğüslerinize sürerek 10 dakika kadar bekleyin. 10 dakika geçtikten sonra göğüslerinizi yıkayın. Haftada iki kez bu yöntemi uygulamanız tavsiye edilir.


Tunus Baklası Unu: Su ile birlikte bakla ununu karıştırıp pişiriyoruz. Yarım saat pişmesini bekledikten sonra çorba kıvamına gelecektir. Elde edilen bu sıvı ile göğüs ve göğüs çevrenize masaj yapınız. 30 dakika kadar bekleyin ve daha sonra havluyu soğuk suya bandırıp göğüslerinizi silin. Bu yöntemin 5 günde bir kez uygulanması tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir