Gaz Sancısına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Eğer gaz sancılarınız var ise, bundan kurtulmak için bu tarifleri uygulayın. Yediklerinize dikkat edin, sizde şişkinlik yapmayan yiyeceklere yönelmeye çalışın.

dereotu_siskinlik

Şişkinliğe Karşı Dereotu: 1 demet dereotu alın ve bunu 1 litre suda kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve süzün. Günde yarım litre kadar için. 2 gün içinde şişkinlikleriniz azalmaya başlayacaktır.

 

Rezene ve Tarçın: Eğer şişkinlik çekiyorsanız ve gaz sancılarınız varsa, yemeklerden sonra içeceğiniz rezene çayı veya tarçın kabuğundan hazırlayacağınız bir çay size iyi gelecektir.

 

kisnis_tohumu

Kişniş Tohumu: Taze öğütülmüş bir tatlı kaşığı kişniş tozunu, bir bardak kaynar su ile demleyin. 5 dakika demlendikten sonra bu çayı içebilirsiniz. Gaz sancınız var ise bu çaydan günde 2 bardak için, bu çaydan fayda görmek isterseniz her seferinde kişnişi taze olarak öğütmelisiniz.

 

yesil_ve_rezene_siskinlik

Yeşilçay ve Rezeneyi Karıştırın: Eğer rezeneyi tek başına içemiyorsanız birde böyle deneyin. Bir tutam rezene çayı ve bir tutam yeşil çayı bir bardağa koyun ve üzerine kaynar su ekleyerek demleyin. Yeşilçay ve rezene çayı şişkinliğinizin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Kimyon

Kimyon Kullanın: Öğünlerinizi kimyonla zenginleştirin. Yediğiniz yiyeceklerin üzerine kimyon serpmek, oluşan gaz sancılarını önlemekte çok faydalıdır. Hazırladığınız yemeklerde bol bol kimyon kullanın.

 

gaz_sancisi_sifali_bitkiler

Gaz Sancılarına Karşı Çok Etkili Bitkisel Karışım:

  • 1 tatlı kaşığı kimyon
  • 1 tatlı kaşığı anason
  • 1 tatlı kaşığı taze öğütülmüş kişniş
  • 1 tatlı kaşığı rezene tohumu

Hazırlanışı ve kullanımı: Tüm bitkileri büyükçe bir çay bardağına koyun ve üzerine kaynar su ekleyin. 10 dakika çayınızı demleyin ve süzün. Hazırladığınız bu çayı yemeklerden yarım saat kadar önce almak, şişkinliğin oluşmasını engelleyecektir. Bu karışım çok etkili olduğundan günde en fazla 3 bardak içebilirsiniz. Her kullanımdan önce taze hazırlanması gerekmektedir.

 

Şişkinliği Gideren Masaj Yağı Hazırlayın:

  • Bir ölçek kimyon yağı,
  • Bir ölçek rezene yağı,
  • Bir ölçek kekik yağı,
  • Bir ölçek çörek otu yağı,

Yukarıdaki yağlardan hazırlayacağınız bir masaj yağı şişkinlikleri gidermek ve sancıları azaltmak için birebirdir. Oval hareketlerle karın bölgenize hazırladığınız bu yağ işe masaj yapın, kısa sürede rahatlama olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir