Bonzai; özellikle son günlerde adını oldukça fazla duyduğumuz bir uyuşturucu maddedir. Bonzai genel bir tanımla; eroin ve kokain gibi ve hatta onlardan daha kötü sonuçlar doğurabilen sentetik bir uyuşturucu maddesi olmaktadır. Özellikle de gençler arasında oldukça fazla yaygın hale gelen Bonzai gençleri ve ailelerini adeta tehdit eder vaziyete erişmiştir.
Bonzai bu kadar yaygınken; bir aile çocuğunun Bonzai içip içmediğini anlayabilir mi?, ya da Bonzai içen biri anlaşılır mı? gibi sorular hem ailelerin kafasını kurcalar oldu hem de medyada yankı bulmaya başladı. Bonzai, günümüzde yaygın olmasına karşın uzun zamandır kullanılan bir uyuşturucu maddesiydi. Aslında bu ne kadar dezavantaj olarak görülse de şu anki durum için iyi sonuçlar doğurmuş durumda. Bunun sebebi ise; Bonzai testi yapan hastanenin bulunuyor olmasıdır. Dolayısıyla da çocuğunun Bonzai içtiğinden şüphe duyan anne ve babalar çocuklarını Bonzai testi yapan hastanelerin ilgili servislerine götürerek Bonzai testini yaptırabilir. Böylece eğer Bonzai içiyorsa; tedavi yoluna erkenden başvurulur, içmemişse de aile içini rahatlatarak kendilerini daha huzurlu hissedeler.

BONNZAİ
Bonzai testi, Bonzai 7 gün içinde içilmişse sonuç verir. Dolayısıyla eğer; kişi test yapılmadan en fazla 7 gün önce Bonzai içmişse bu testte çıkar ve tedavi yollarına başvurulur. Bonzai ilk içilmesinde bile bağımlılık yaptığından dolayı Bonzai kullanıcıları genelde 7 gün bile içmeden dayanamazlar. Bu da testin doğru sonuç verme olasılığı arttırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir